Основні різновиди ґрат, призначених для камінів

Важко уявити інтер’єр приватного будинку без каміна. Він може виступати в ролі опалювального приладу, забезпечуючи будинок теплом і робить його затишним.

Щоб камін відмінно функціонував, необхідно забезпечити його камінними гратами. Перед тим, як замовити решітки на https://kawmet.ua/ua/reshitky/, слід розібратися в їх різновидах. Дані вироби можна, умовно, поділити на три основні групи:

  1. Вбудовані. Цей елемент включений у конструкцію ще на стадії проектування. Всі конструкційні елементи каміна, збудовані згідно проекту, куди грати включені, як повноцінна складова. Вона якісно захищає кімнату від попадання сажі або кіптяви.
  2. Окремі. Такий варіант передбачає придбання решітки з урахуванням форми, розміру та отворів. Не слід допускати придбання надто великої решітки або виготовленої з невідповідного матеріалу. Решітка повинна бути металевою, покритою термостійкою фарбою.
  3. Декоративні. Такі ґрати вибираються з опорою на основний стиль інтер’єру. Вона не несе будь-якого функціоналу і призначена для надання привабливості та естетичності каміну та приміщенню.

Правильний вибір та монтаж камінної решітки допоможе створити комфортний мікроклімат у приміщенні. При виборі решіток з великими отворами повітря в приміщенні прогріватиметься набагато швидше.

Як правильно підійти до вибору решітки для каміна

Приступаючи до купівлі решітки для каміна, потрібно знати, згідно з якими параметрами здійснюється вибір. Фахівці радять звертати увагу на:

  • матеріал виготовлення;
  • конфігурацію та габарити, розмір отворів;
  • покриття термостійкою фарбою чи іншими складами;
  • наявність функціональних елементів.

У продажу є камінні решітки найрізноманітніших конфігурацій і габаритів. Вони мають чітку геометрію. Грати, параметри яких не містять конкретної геометрії, виготовляються на замовлення та мають досить високу вартість.

Оскільки камінна решітка сильно нагрівається в процесі роботи каміна, матеріал виготовлення повинен мати стійкість до високих температур. Такі параметри зустрічаються у чавуну, сталі, алюмінію та кераміки.

Щоб виріб мав привабливий та естетичний зовнішній вигляд, особливо кований, його фарбують термостійкою фарбою. Вони можуть бути прикрашені різноманітними елементами.

Наявність додаткових елементів розширює функціонал камінних решіток, роблячи їх обслуговування на порядок простіше і доступніше.