Пакувальний скотч: опис, основні особливості та поради щодо вибору

Для упаковки тари часто використовують клейку стрічку, щоб з’єднати окремі частини чи закрити шви. Необхідно підбирати спеціальні види матеріалів, що мають високі параметри міцності та липкості. Пропонується купити скотч на https://www.avipack.com.ua/ , що найкраще підходить для процесу упаковки.

Різновиди

Існує канцелярський вид скотчу, який більш відомий. Саме його найчастіше набувають та використовують у всіх випадках життя. Однак скотч пакувальний має більш високу міцність і зчіпні можливості, тому для обробки тари краще використовувати його.

Вирізняють такі види по ширині:

  1. Якщо потрібно кріпити компактну тару у вигляді невеликих коробок, варто брати стрічку шириною 38 мм.
  2. Для упаковки стандартного розміру найкраще підходить скотч завширшки до 50 мм.
  3. Якщо потрібна обробка великогабаритної тари, то тут віддають перевагу стрічці шириною до 75 мм.

Важливою характеристикою стане міцність клейкої стрічки, вона визначається завтовшки:

  1. Скотч в 40 мкм використовується для тари з гофрокартону і вміщує невеликий обсяг товарів.
  2. Стрічка в 43 мкм застосовується для обклеювання коробок невеликих та середніх розмірів, де розміщується досить важкий сипкий вантаж типу круп, цукру, солі.
  3. Скотч в 45 мкм може добре зчіплюватись з будь-якими поверхнями, включаючи крейдований папір та гладкий картон, витримує значні навантаження.

Вибір

Для промислового використання важливим є метраж скотчу, адже обмотка йде машинним способом і обробляються значні обсяги вантажів. Варто придбати рулони в 100, 200, 300 або 900 метрів. Для ручного застосування варто купувати скотч завдовжки 33 або 66 метрів.

При виборі варіанта за товщиною та шириною, потрібно врахувати матеріал обробки та вагу тари з вмістом. Купувати тільки найширші і товстіші варіанти буде непрактично, зросте вартість процедур.

Якщо перевезення ведеться в морозну пору року, то скотч втрачає частину зчіпних властивостей, тому враховується клейкість стрічки. Потрібно використовувати варіант із максимальними показниками адгезії.

Найбільш нейтральний та вживаний варіант скотчу – прозорий. Також використовується світло-коричневий, тон картонних коробок. Є темно-коричневі відтінки стрічки.

Для перевезення товарів певної фірми чи бренду застосовують брендований скотч, який виконує рекламні функції. Якщо передбачається переїзд, упаковка речей ведеться різнобарвною стрічкою, щоб маркувати певні типи предметів чи позначати тендітні.