Карпатські кухонні дошки: переваги, види, де купити

Обробна дошка на кухні є обов’язковою. Не різати ж на тарілці: довго вона такого звернення не витримає. Дошки бувають пластикові та дерев’яні, і шеф-кухарі сходяться на думці, що дерево краще. Особливо якщо справжня дошка, карпатська. Думаєте купити дошки на https://vurobukarpat.com.ua/ua/dlya-kuhni/derevyani-obrobni-doshky/? Ось кілька слів про те, чому це варто зробити.

Переваги

Дерево – натуральний матеріал. Воно не виділяє шкідливих речовин і є абсолютно безпечним для людей і домашніх тварин. Смак їжі не псує, взагалі не змінює. Натомість перешкоджає розмноженню бактерій. На поверхні пластикової дошки безліч мікроорганізмів, а на поверхні дерев’яної їх немає. Все це мікроскопічне життя відвалюється в деревні волокна і вмирає.

Дерев’яна дошка витримує найінтенсивнішу експлуатацію. Вона не псується від ножа та відбійного молотка — і самі інструменти не псує та не тупить. Якщо про пластикову дошку ножа досить легко затупити, з дерев’яної подібне не пройде.

Дошка практична. Доглядати її легко, користуватися приємно. Запахів їжі при правильному очищенні не залишається. Служить не те що роками десятиліттями.

Окрема перевага саме карпатських дощок — зовнішність. Не секрет, що дерев’яні вироби чудово виглядають. Багато хто використовують їх як прикраси. Але карпатські дошки – окремий вид мистецтва. Вони стануть гідною окрасою будь-якої кухні.

Види

Стандартна обробна дошка прямокутна. Іноді є ручка, іноді є жолобок для стоку рідини. Але подібна форма – не абсолют. Існують квадратні, круглі, овальні дошки. Багато карпатських виробів виконані у вигляді листя та плодів. Цікаво виглядає прямокутник, що з одного боку плавно переходить в овал.

Але основна відмінність полягає не у формі. Існує два типи дощок: з масиву дерева та з окремих планок, посаджених на клей. Перші довговічніші і міцніші, другі дещо дешевші і виглядають анітрохи не гірше.

У класичної обробної дошки волокна перпендикулярні до ріжучої поверхні. Відносно новий задум — торцева дошка, у якої волокна паралельні. Це дозволяє витримувати ритмічні удари досить довго. Торцеві дошки ідеально підходять для відбивання м’яса.

Де купити

Знайти дошки з дерева можна в магазині карпатських товарів «Вироби Карпат». На сайті продаються товари з дерева, тканини, шкіри, виготовлені відповідно до карпатських традицій. Вони красиві, екологічні та гранично функціональні. А ще цілком доступно стоять.