Міжхребцеві грижі: особливості та симптоми, правила лікування

Міжхребцева грижа – це стан, коли м’яке ядро міжхребцевого диска виступає за межі свого природного положення через ураження або розрив оболонки диска. Це призводить до тиску на нервові корінці спинного мозку, що викликає біль, оніміння та слабкість у відповідній частині тіла. Міжхребцеві грижі Київ варто лікувати своєчасно, щоб не припуститися ускладнень. Роздивимося особливості такої проблеми більш детально.

Головні особливості міжхребцевих гриж

Таке явище має зв’язок с різноманітними особливостями. Серед основних моментів можна виділити:

  1. Причини. Найчастіше грижі виникають внаслідок дегенеративних змін у хребтовому стовпі. Але вони можуть бути викликані травмами або перевантаженнями позвоночника.
  2. Локалізація. Грижа може виникнути в будь-якому відділі хребта. Але найчастіше вона спостерігається у шийному та поперековому відділах. Знайти точну локалізацію проблеми допоможе кваліфікований спеціаліст.
  3. Симптоми. Міжхребцева грижа супроводжується біллю, онімінням, слабкістю у відповідних ділянках тіла. Випадки стиснення спинного мозку можуть викликати проблеми з координацією та контролем рухів.
  4. Діагностика. Спеціалісти проводять різноманітну діагностику організму людини. Це рентген, КТ або МРТ. Завдяки цьому можна визначити розміри та місце локалізації грижі.
  5. Лікування. Це фізична терапія, ліки для зменшення болю, ін’єкції. Якщо мова йде про складний випадок, то проводиться хірургічне втручання.

Травма спини лікування також повинне проводитися своєчасно. Тільки в такому випадку можна позбавитися від різноманітної дискомфортної симптоматики.

Симптоми міжхребцевих гриж

Ви зможете своєчасно розпізнати таку проблему за деякою симптоматикою. Серед найбільш яскравих моментів:

  • біль: часто болить спина, біль може віддавати у руки або ноги вздовж нерву;
  • оніміння та поколювання: втрата чутливості або відчуття поколювання у відповідних ділянках тіла;
  • слабкість: зменшення сили у м’язах, які контролюються ураженим нервом;
  • проблеми з координацією: у складних випадках можуть виникати проблеми з рухами та координацією через стиснення спинного мозку;
  • симптоми судоми: у разі стиснення нервових коренів можуть виникати симптоми судоми, такі як болючий синдром уздовж нерву.

Артроскопія в Києві дозволить виявити точні проблеми та позбавитися від них. Спеціаліст розробить для вас індивідуальну схему терапії, що допоможе забути про симптоми явища!